Kam reikalingas pramoninis ozonatorius?
Ozonas yra aplinkai nekenksminga valymo technologija, pagrįsta ozono dujomis – galingu oksidatoriumi. Tai yra vienas iš geriausių būdų, kaip išvalyti kambarį nuo mikrobų ir bakterijų bei kenksmingų žmogui chemikalų.
Ozonatoriai yra prietaisai, kurie yra skirti iš atmosferoje esančio deguonies išgauti ozoną. Ozonas, kurį gamina ozonatorius, sąveikaujant su teršiančiomis cheminėmis ir mikrobiologinėmis medžiagomis, yra paverčiamas paprastu deguonimi. Praktiškai įrodyta, kad visi ozonavimo produktai yra nekenksmingi žmonėms.
Mes visi pripratome naudotis vandens filtrais, bet nesusimastome, kad orą irgi reikia valyti. Ypač jei tai susiję su uždara šildoma patalpa. Dažnai neįmanoma visiškai gerai išvėdinti patalpos, ypač pramoninės, todėl ten dirbantys žmonės turi dirbti kenksmingomis sveikatai sąlygomis. Tai blogai ne tik darbuotojams, bet ir darbdaviui, nes šiuo atveju darbo našumas mažėja. Sprendimas – pramoninio ozonavimo įrenginys. Kas yra ozonatorius ir kokias funkcijas jis atlieka, mes aptarsime toliau.
Pramoninis ozonatorius (ozono generatorius) yra ozono gamybai skirtas prietaisas. Paprastai jis įmontuojamas pramoninėje patalpoje, kurioje oro temperatūra nuo -20 ° С iki +40 ° С, atmosferos slėgis nuo 86 iki 106 kPa, oro drėgmė nuo 45 iki 80%. Pramoninių patalpų oro aplinkos valymas atliekamas, kai nėra žmonių pagal iš anksto nustatytą programą (automatiškai įsijungia ir išsijungia) ir daro labai gerą poveikį.
Visų firma, pramoninis ozonatorius atlieka tokias funkcijas kaip dezodoracija, detoksikacija ir biologinis patalpų valymas. Visų antra, jis pagerina jonų ir ozono balansą patalpų ore (po procedūros tampa lengviau kvėpuoti kambaryje). Galiausiai po procedūros su pramoniniu ozonatoriumi gerokai pratęsiamas produktų, kurie yra veiksmingai naudojami maisto pramonėje, galiojimo laikas. Pramoninis ozonatorius naudojamas kiaušinių inkubavimo, grūdinių kultūrų perdirbimo, pašarų perdirbimo ir saugojimo technologijose ir kt.
Kartais pramoninis ozonatorius nėra tik prabanga, bet gyvybiškai svarbus dalykas. Pavyzdžiui, pramonės įmonių darbo srityse, kuriose yra dirbama su fenoliais, acetonais, aminais, sieros junginiais ir kt. Savo gebėjimu valyti orą, pramoninis ozonatorius pranoks bet kokią vėdinimo sistemą, o baktericidinis poveikis – ultravioletinių kvarcinių spindulių prietaisus. Jei kvarcas pasiekia antiseptinį efektą per 60 minučių, tai ozonatorius susitvarko su šia užduotimi tik per 3 minutes, taip taupydamas laiką ir elektros energiją.
Savo paprasta kontrole, ozonatorius nereikalauja specialios priežiūros ir jam nereikia keisti brangių pakaitinių filtrų ir kasečių. Įdiegę pramoninį ozonatorių ir pasirinkę tam tikrą programą, pamiršite apie kambario oro valymo problemą ilgam.